Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Pertanyaan Pelaburan

Go down 
MYARO
xback_aro
kampil
Budak Baru
nsaipul
pawana
anakpintar
azrirmn
din
G8
IZ
chayroul
bond
hafiizd
Admin
shamsul anuar
zulkhairie
21 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
zulkhairie

Pertanyaan Pelaburan Empty
PostSubject: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeSat Oct 03, 2009 9:30 pm

Assalamualaikum Admin (En.zaini kan?)

Firstly, tahniah buat u all atas usaha yang luarbiasa nih.
Saya berminat dgn pelaburan ni (selepas tengok kat majalah 3). Memang saya tengah mencari arowana sebenarnya tapi tak budget plak syarikat u dah lebih maju kehadapan. Mungkin ini satu peluang buat saya. Tapi seperti biasa modal saya kurang. Akan saya usahakan nanti.

Ada beberapa soalan yang saya perlukan penjelasan dari awak sebelum meneruskan pelaburan ni.
Harap En. zaini dapat membantu.

1) Dah lama ke teknik pelaburan ni di jalankan? Dah ada ke belum org yg sudah pungut hasil dari pelabuaran mereka?

2) Lepas labur modal, ikan akan diletakkan dalam 1 kolam untuk 1 jenis ikan je, ikan tu pulak akan diternak oleh syarikat sehingga bersaiz antara 3 ke 4 inci dan barulah dijual. Soalannya, hasil jualan tu terus dapat ke pelabur ikut 50:50 tu ke? BERAPA LAMA MASA utk pelabur merasai hasil (adakah selepas 2 bulan)?

3) Dalam pasaran syarikat anda, biasanya ikan arowana jenis mana permintaan paling tinggi? (boleh bgtau ikut turutan ke).

4) Kalau nak melabur, under syarikat mana drp 3 tu yang awak rasa ok? apa cadangan awak?

5) 50:50 tu adalah bermula dari jualan anak ikan ke atau dikumpulkan dahulu lepas hujung bulan baru bagi ke pelabur ka? Ini akan berlangsung selama tempoh perjanjian la kan (5tahun) ?

buat masa ni tu sahaja dulu persoalannya. Harap dapat jawapan yang sejelasnya dari admin.
ALL THE BEST.
Semoga ALLAH memberkati usaha murni ini. SELAMAT HARI RAYA AIDILFITRI!!! Very Happy
Back to top Go down
shamsul anuar

PostSubject: berminat   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeSun Oct 04, 2009 6:40 am

a.kum....
saya berminat nak memasuki @ menceburi bidang ini tp ingin bertanya, bolehkah saya melabur bukan dengan mengunakan modal yg besar seperti plan A, B @ C sbb saya tidak mempunyai modal sebanyak yg diberitahu. cntoh. jikalau saya hanya membeli 3 atau 4 ekor induk sahaja bolehkan saya menyertai sistem pawah ini. saya x berapa pandai dalam bidang ini da bayak kali jgak saya dapt tahu berkenaan kelisa ni sehingalah semalam apabila saya menonton majalah 3 ht saya bergitu berminat. tolong info saya jika saya boleh wat macm yg saya sebutkan td. sekian,
terima kasih.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeMon Oct 05, 2009 10:12 am

zulkhairie wrote:
Assalamualaikum Admin (En.zaini kan?)

Firstly, tahniah buat u all atas usaha yang luarbiasa nih.
Saya berminat dgn pelaburan ni (selepas tengok kat majalah 3). Memang saya tengah mencari arowana sebenarnya tapi tak budget plak syarikat u dah lebih maju kehadapan. Mungkin ini satu peluang buat saya. Tapi seperti biasa modal saya kurang. Akan saya usahakan nanti.

Ada beberapa soalan yang saya perlukan penjelasan dari awak sebelum meneruskan pelaburan ni.
Harap En. zaini dapat membantu.

1) Dah lama ke teknik pelaburan ni di jalankan? Dah ada ke belum org yg sudah pungut hasil dari pelabuaran mereka?

2) Lepas labur modal, ikan akan diletakkan dalam 1 kolam untuk 1 jenis ikan je, ikan tu pulak akan diternak oleh syarikat sehingga bersaiz antara 3 ke 4 inci dan barulah dijual. Soalannya, hasil jualan tu terus dapat ke pelabur ikut 50:50 tu ke? BERAPA LAMA MASA utk pelabur merasai hasil (adakah selepas 2 bulan)?

3) Dalam pasaran syarikat anda, biasanya ikan arowana jenis mana permintaan paling tinggi? (boleh bgtau ikut turutan ke).

4) Kalau nak melabur, under syarikat mana drp 3 tu yang awak rasa ok? apa cadangan awak?

5) 50:50 tu adalah bermula dari jualan anak ikan ke atau dikumpulkan dahulu lepas hujung bulan baru bagi ke pelabur ka? Ini akan berlangsung selama tempoh perjanjian la kan (5tahun) ?

buat masa ni tu sahaja dulu persoalannya. Harap dapat jawapan yang sejelasnya dari admin.
ALL THE BEST.
Semoga ALLAH memberkati usaha murni ini. SELAMAT HARI RAYA AIDILFITRI!!! Very Happy

w'salam, terima kasih kerana berminat

1. benda ni dah lebih 10 tahun dah dijalankan, skrg memang dah banyak syarikat2 yg tumbuh dekat bukit merah ni. memang dah ramai pelabur yg dah pungut hasil, ada yg dah jadi jutawan dah pun

2. hasil iaitu anak ikan yg akan diternak sehingga mencapai saiz 3-4 inci baru dijual. selepas mencapai saiz 3-4 inci ikan akan dibahagi sama rata 50:50, dan akan dibayar terus kepada pelabur. pelabur juga boleh menjual sendiri kalau mahu. Sebenarnya mcm ni, untuk pelaburan induk yg dah matang, setiap 2 bulan pihak syarikat akan memeriksa mulut ikan sekiranya ada telur ke tak. tak semestinya setiap 2 bulan tu ada hasil.

3. malaysian gold, super red, highback, banjar red, green , silver

4. kalau ikut harga induk, harga jualan anak ikan dan purata hasil. saya cadangkan syarikat MU le yg terbaik. tapi kalau mengikut pengalaman luas saya cadangkan syarikat BMA tapi harga induk agak mahal dan harga jualan anak ikan murah.

5. anak ikan akan dibahagi 50:50 selepas anak ikan mencapai saiz 3-4 inci dan siap sedia untuk dijual. tempoh perjanjian adalah 5 tahun, tetapi selepas 5 tahun pelabur disarankan supaya menyambung perjanjian baru tanpa perlu bayar apa2 pun. dalam erti kata lain pelaburan ini sampai induk tu mati, induk arowana ni dijangka dapat hidup 20-30 tahun. bayangkan ler memang berbaloi-baloi hehe

ok terima kasih, selamat hari raya aidilfitri. hehe satu pembetulan saya bukan owner syarikat ni, saya hanya mencari pelabur dan perkenalkan dekat syarikat2 ni. Very Happy
Back to top Go down
http://arowana.yolasite.com
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeMon Oct 05, 2009 10:17 am

shamsul anuar wrote:
a.kum....
saya berminat nak memasuki @ menceburi bidang ini tp ingin bertanya, bolehkah saya melabur bukan dengan mengunakan modal yg besar seperti plan A, B @ C sbb saya tidak mempunyai modal sebanyak yg diberitahu. cntoh. jikalau saya hanya membeli 3 atau 4 ekor induk sahaja bolehkan saya menyertai sistem pawah ini. saya x berapa pandai dalam bidang ini da bayak kali jgak saya dapt tahu berkenaan kelisa ni sehingalah semalam apabila saya menonton majalah 3 ht saya bergitu berminat. tolong info saya jika saya boleh wat macm yg saya sebutkan td. sekian,
terima kasih.

setakat ni jumlah minimum untuk pelaburan ialah 16 ekor. kalau nak sertai pelaburan ni encik tak perlu tahu semua benda, cuma perlu tahu skit2 saja, sebb semua urusan diuruskan oleh syrikat.
Back to top Go down
zulkhairie

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeMon Oct 05, 2009 7:01 pm

Ok saya dah faham serba sedikit. (banyak faham sebenarnya)Very Happy

Kesimpulannya,(sila betulkan jika salah). Katakan hari ini sya melabur modal dgn M U AROWANA AQUACULTURE, setelah perjanjian dipersetujui maka pihak syrkt akan terus siapkan ikan dalam 1 kolam.betul?
Segala kerja penyeliaan ikan dibuat sendiri oleh syrkt. Setelah akan ikan bersaiz 3-4inci barulah ia akan dijual. Dari situ keuntungan akan diperolehi dan TERUS dibahagi 50:50 kepada pelabur. betul?
Tak semestinya tiap 2 bulan akan ada hasil (ikan akan bertelur setiap 2 bulan ke? habis yg kata induk betina bertelur 1tahun sekali - agak comfuse ni)

Biasanya berapa lama hasil yang pertama akan diperolehi lepas pelabur keluar modal? bounce

Contoh: labur RM45000 under MU AROWANA AQUACULTURE ikan BANJA RED, untung 5 tahun RM123,750 yang dikatakan(tak semestinya tepat sbb akan ada turun naik nya ikut pasaran kan?) - persoalannya, untung ni (RM123,750) tunggu 5 tahun baru dapat ke ATAUPUN selepas anak ikan terjual setiap 2-3 bulan dan ada untung dibahagi sikit-sikit selama 5 tahun?

tu shj dulu, jika ada kemusykilan sya tanya lagi. Sekian Terima Kasih.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeTue Oct 06, 2009 12:29 am

zulkhairie wrote:
Ok saya dah faham serba sedikit. (banyak faham sebenarnya)Very Happy

Kesimpulannya,(sila betulkan jika salah). Katakan hari ini sya melabur modal dgn M U AROWANA AQUACULTURE, setelah perjanjian dipersetujui maka pihak syrkt akan terus siapkan ikan dalam 1 kolam.betul?
Segala kerja penyeliaan ikan dibuat sendiri oleh syrkt. Setelah akan ikan bersaiz 3-4inci barulah ia akan dijual. Dari situ keuntungan akan diperolehi dan TERUS dibahagi 50:50 kepada pelabur. betul?
Tak semestinya tiap 2 bulan akan ada hasil (ikan akan bertelur setiap 2 bulan ke? habis yg kata induk betina bertelur 1tahun sekali - agak comfuse ni)

Biasanya berapa lama hasil yang pertama akan diperolehi lepas pelabur keluar modal? bounce

Contoh: labur RM45000 under MU AROWANA AQUACULTURE ikan BANJA RED, untung 5 tahun RM123,750 yang dikatakan(tak semestinya tepat sbb akan ada turun naik nya ikut pasaran kan?) - persoalannya, untung ni (RM123,750) tunggu 5 tahun baru dapat ke ATAUPUN selepas anak ikan terjual setiap 2-3 bulan dan ada untung dibahagi sikit-sikit selama 5 tahun?

tu shj dulu, jika ada kemusykilan sya tanya lagi. Sekian Terima Kasih.

hehe bagus le kalau dah banyak paham

ya betul pihak syarikat akan sediakan induk2 yg berkenaan dan siap sedia untuk dilepaskan ke dalam kolam, encik boleh tengok induk dahulu sebelum sign aggrement.

ya betul. tak semestinya tiap2 kali check akan ada hasil. ikan betina ni memang bertelur setahun sekali saja, tapi kita tak tahu time bila dia bertelur sebb tu ler tiap2 2 bulan sekali syarikat akan check mulut ikan jantan, tambahan pulak dalam satu kolam tu ada lebih 11 ekor betina. time nak check mulut ikan jantan tu pelabur kena ada kalau tak boleh dtg kena hantar wakil, kalau takde gak encik boleh wakilkan saya itu pun kalau encik betul2 percaya kat saya Very Happy

hasil tak tentu, ikut nasib ler. kalau selepas 2 bulan melabur dah ada hasil memang encik bertuah, paling lewat pun dalam 6 ke 8 bulan. kalau lebih setahun gak takde hasil syarikat akan bayar 20% dari modal asal Very Happy

itu hanyalah anggaran sahaja, keuntungan ni bergantung kepada jumlah hasil yg kita dpt untuk seekor induk betina dan harga semasa anak ikan di pasaran. jumlah keuntungan mungkin lebih atau kurang dari anggaran bergantung kepada jumlah hasil yg kita dpt untuk seekor induk betina dan harga semasa anak ikan di pasaran.

untung tu kiranya hasil yg kita kumpul tiap2 2 bulan itu ler, bukan lepas 5 tahun baru dapat, mati le nak tunggu hehe

ok, sama2
Back to top Go down
hafiizd

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeWed Oct 07, 2009 10:33 pm

katakan saya melabur dengan MU , banjar red RM45000... harga induk rm2500 tu adakah termasuk dengan yuran makan dan insuran bagi pakej 18ekor induk tersebut??

jika dilihat pada pakej ditawarkan BMA, ada yuran makan dan insuran...
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 12:05 am

hafiizd wrote:
katakan saya melabur dengan MU , banjar red RM45000... harga induk rm2500 tu adakah termasuk dengan yuran makan dan insuran bagi pakej 18ekor induk tersebut??

jika dilihat pada pakej ditawarkan BMA, ada yuran makan dan insuran...

untuk ikan matang takde yuran makan atau insuran dikenakan

yuran makan tu dikenakan untuk pakej A dekat BMA, itu adalah pakej anak ikan berumur 3-4 bulan sahaja
ikan akan dipelihara dari umur 3-4 bulan sehingga tempoh 2 tahun setengah Very Happy
Back to top Go down
hafiizd

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 1:29 am

saya berminat untuk melawat dan melihat dan bertanya sendiri tentang pelaburan ini.

mungkin encik admin boleh bagi alamat dan no telefon kolam yang berkenaan ataupun, encik admin sendiri boleh introducekan saya??.

pada hemat encik admin, kolam/syarikat manakah yang paling bagus untuk saya melabur??

saya mungkin melabur untuk banjar red rm45000/50000 sahaja memandangkan itu saja pakej yang mampu saya labur..

saya ada kelapangan pada 17/10 dan 18/10 sahaja... boleh atau tak saya melawat pada tarikh ini?? ataupun encik admin boleh cadangkan tarikh lain??

saya dari pulau pinang
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 5:27 am

hafiizd wrote:
saya berminat untuk melawat dan melihat dan bertanya sendiri tentang pelaburan ini.

mungkin encik admin boleh bagi alamat dan no telefon kolam yang berkenaan ataupun, encik admin sendiri boleh introducekan saya??.

pada hemat encik admin, kolam/syarikat manakah yang paling bagus untuk saya melabur??

saya mungkin melabur untuk banjar red rm45000/50000 sahaja memandangkan itu saja pakej yang mampu saya labur..

saya ada kelapangan pada 17/10 dan 18/10 sahaja... boleh atau tak saya melawat pada tarikh ini?? ataupun encik admin boleh cadangkan tarikh lain??

saya dari pulau pinang

emmm kalau nak dtg melawat seelok eloknya dengan saya ler, sebb kalau encik pegi sendiri melepas le saya tak dapat komisen hehe Very Happy

kalau untuk pakej banjar red, saya cadangkan syarikat BMA @ MU

ok takde masalah insyaallah. tapi bgtau saya lebih awal k
Back to top Go down
hafiizd

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 6:23 pm

kalau saya pergi sendiri mesti diorang bagi diskaun sikit kan sebab tak perlu bayar komisen kat sapa2....hehehhe
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeThu Oct 08, 2009 9:52 pm

hafiizd wrote:
kalau saya pergi sendiri mesti diorang bagi diskaun sikit kan sebab tak perlu bayar komisen kat sapa2....hehehhe

ok terpulang
Back to top Go down
hafiizd

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeFri Oct 09, 2009 1:20 am

bergurau saja la.. Smile

kalau hari ahad 18/10, pukul berapa encik zaini ada kelapangan?
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeFri Oct 09, 2009 4:52 am

hafiizd wrote:
bergurau saja la.. Smile

kalau hari ahad 18/10, pukul berapa encik zaini ada kelapangan?

haha ingatkn betul2 le tadi

ok ahad depan, pagi boleh ke? dalam pkul 11 ke
Back to top Go down
bond

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeFri Oct 09, 2009 7:41 pm

hafiizd wrote:

saya dari pulau pinang

Salam Hafiizd, maaf ye klau sy nak bg komen @ idea skit. Cuba Hafiizd kira kalau Hafiizd ambik banjar red dgn BMA, Hafiizd akan dpt hasil setahun (anggaran) 15induk x 12ekor anak X RM150 = RM27000. Balik modal dlm masa 22bln, hampir 2thn. Tp klau Hafiizd ada sedara ke @ rakan kongsi lain sorang 48K ambik MG pelan A dgn BMA jumlahnye 96K. Walau pun dpt hasilnye lambat skit 3thn tp sekali dpt byk tuuu. Jom buat anggaran. 15induk X 12ekor X RM1500 = RM270000. Bahagi dgn rakan kongsi RM270000/2 = RM135000. Dah terus dpt untung (135000 – 48000) = RM87000. Tahun berikutnye RM135,000 @ RM11,250 sebulan. Klau banjar red sebulan dpt 27000/12 = RM2,250. Mr Admin betul x kiraan sy.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeSat Oct 10, 2009 1:57 am

bond wrote:
hafiizd wrote:

saya dari pulau pinang

Salam Hafiizd, maaf ye klau sy nak bg komen @ idea skit. Cuba Hafiizd kira kalau Hafiizd ambik banjar red dgn BMA, Hafiizd akan dpt hasil setahun (anggaran) 15induk x 12ekor anak X RM150 = RM27000. Balik modal dlm masa 22bln, hampir 2thn. Tp klau Hafiizd ada sedara ke @ rakan kongsi lain sorang 48K ambik MG pelan A dgn BMA jumlahnye 96K. Walau pun dpt hasilnye lambat skit 3thn tp sekali dpt byk tuuu. Jom buat anggaran. 15induk X 12ekor X RM1500 = RM270000. Bahagi dgn rakan kongsi RM270000/2 = RM135000. Dah terus dpt untung (135000 – 48000) = RM87000. Tahun berikutnye RM135,000 @ RM11,250 sebulan. Klau banjar red sebulan dpt 27000/12 = RM2,250. Mr Admin betul x kiraan sy.

betul tu, tapi nak kena tunggu ikan tu matang ler ambil masa 2 tahun setengah, Very Happy sanggup ngan tak sanggup tunggu jer. kalau org yg sabar tu ok ler
Back to top Go down
chayroul

PostSubject: xxx   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeMon Oct 19, 2009 11:45 pm

assalamualaikum,

Terima kasih tentang informasi yang ada disini, saya amat berminat memulakan pelaburan ikan arowana ini, sebelum itu saya ingin bertanya tentang prosedur seterusnya jika pelabur telah menandatangani perjanjian.

1. apabila perjanjian dimeterai, pelabur akan ditandakan petak2 kolam mengikut perjanjian....petak2 kolam itu perlu wujud sebelum perjanjian dibuat dan pelabur akan lihat sendiri dan memastikan lokasi kolam tersebut.

2. Ikan arowana yang ditempah disuntik kod2 pengenalan, adakah ianya ditunjukan kepada pelabur sebelum dilepaskan didalam kolam ?

3. Bagi memastikan pelaburan tersebut, pelabur boleh melawat bila2 masa ketapak kolam.

bagi saya pelaburan yang agak tinggi ini, mungkin dapat moderator memberi penerangan yang detail bagi mengelak timbul pekara meragukan.

sekian
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeTue Oct 20, 2009 4:16 am

chayroul wrote:
assalamualaikum,

Terima kasih tentang informasi yang ada disini, saya amat berminat memulakan pelaburan ikan arowana ini, sebelum itu saya ingin bertanya tentang prosedur seterusnya jika pelabur telah menandatangani perjanjian.

1. apabila perjanjian dimeterai, pelabur akan ditandakan petak2 kolam mengikut perjanjian....petak2 kolam itu perlu wujud sebelum perjanjian dibuat dan pelabur akan lihat sendiri dan memastikan lokasi kolam tersebut.

2. Ikan arowana yang ditempah disuntik kod2 pengenalan, adakah ianya ditunjukan kepada pelabur sebelum dilepaskan didalam kolam ?

3. Bagi memastikan pelaburan tersebut, pelabur boleh melawat bila2 masa ketapak kolam.

bagi saya pelaburan yang agak tinggi ini, mungkin dapat moderator memberi penerangan yang detail bagi mengelak timbul pekara meragukan.

sekian

w'salam

1. apabila dah sign aggrement, induk2 ikan akan diletakkan dalam satu kolam bernombor. kolam ni dah sedia ada cuma dalamnya takde induk lagi. ya pelabur boleh lihat dulu

2. induk2 ini memang telah ada chip bernombor di dalam badan, ya pelabur akan ditunjukkan senarai2 nombor chip yg ada dlm badan induk itu. pelabur sendiri boleh tengok untuk pastikan sendiri.

3. boleh takde masalah

sebb tu ler sebelum melabur, pelabur digalakkan dtg sendiri tengok dahulu keadaan dan suasana di sini. bertanya dulu apa yg patut, baru buat keputusan nk melabur ke tak. kalau dah betul2 yakin 100% baru melabur dan kalau was2 takyah le nak melabur gak sebb syarikat ni tak paksa pun.

ok sama2 Very Happy kalau tak tahu leh tanya saya lagi
Back to top Go down
chayroul

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeTue Oct 20, 2009 8:29 pm

salam,

Bob, melalui pengalaman, boleh terangkan macamana income untuk pelaburan ini in real situation?....dari rujukan pelabur yang sedia ada....maksud saya pulangan nyer, maksud saya dari segi puratanyer...adakah setiap 4 bulan atau 6 bulan atau tidak bernasib baik ...takder dalam setahun.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeTue Oct 20, 2009 10:57 pm

chayroul wrote:
salam,

Bob, melalui pengalaman, boleh terangkan macamana income untuk pelaburan ini in real situation?....dari rujukan pelabur yang sedia ada....maksud saya pulangan nyer, maksud saya dari segi puratanyer...adakah setiap 4 bulan atau 6 bulan atau tidak bernasib baik ...takder dalam setahun.

kita sedia maklum ikan betina hanya bertelur setahun sekali saja dan kita tak tahu time bila dia nak bertelur. jadi kita cuma dpt agak dalam setahun tu akan keluar 11 kali hasil, tapi tak semestinya akan berlaku. mungkin lebih atau mungkin kurang. kita ambil contoh syarikat MU Arowana untuk ikan jenis HIGHBACK dalam satu kolam tu ada 18 ekor induk - 7 jantan 11 betina. jadi kita anggarkan yg induk betina bertelur setahun sekali. purata hasil anak ikan untuk satu induk kita anggarkan 30 ekor, slalunya ikan ni bertelur dari 10-60 biji ikut nasib ler. harga semasa seekor anak ikan = RM450.

jadi anggaran dalam setahun keuntungan = 11 X 30 X 450
= RM 148 500

ini bukan untung bersih lagi sebb hasil akan dibahagi sama rata dengan pihak syarikat

keuntungan bersih pelabur dalam setahun = 148 500 / 2
= RM 74 250

anggaran ni mungkin lebih atau kurang bergantung kepada purata telur yg dihasilkan oleh seekor induk betina dan juga harga semasa anak ikan Very Happy
Back to top Go down
IZ

PostSubject: saya berminat   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeMon Nov 09, 2009 10:15 pm

salamz buat semua
syabas saya ucapkan pada pihak tuan
saya amat berminat tentang pelaburan
adakah 3 syarikat tersebut masih buka kepada pihak pelabur baru
bila saya dapat melawat bersama tuan
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeMon Nov 09, 2009 10:49 pm

IZ wrote:
salamz buat semua
syabas saya ucapkan pada pihak tuan
saya amat berminat tentang pelaburan
adakah 3 syarikat tersebut masih buka kepada pihak pelabur baru
bila saya dapat melawat bersama tuan

terima kasih
masih dibuka kepada semua
kalau nk dtg sila bgtau saya terlebih dahulu
kalau boleh pagi atau tengahhari
hari apa pun takpe
Back to top Go down
IZ

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeMon Nov 09, 2009 10:54 pm

maaf satu lg pertanyaan
adakah harga anak ikan stabil
adakah harga anak ikan boleh jatuh
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeMon Nov 09, 2009 10:57 pm

IZ wrote:
maaf satu lg pertanyaan
adakah harga anak ikan stabil
adakah harga anak ikan boleh jatuh

buat masa ni harga masih stabil kerana permintaan anak ikan ni sngt tinggi
terutama untuk pasaran eksport

berikut adalah harga terendah dan tertinggi penah dijual untuk anak ikan saiz 3-4 inci

malaysian gold = 1500 - 1800

super red = 1000 - 1300

highback = 400 - 450

banjar red = 140 -150
Back to top Go down
hafiizd

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitimeTue Nov 10, 2009 1:06 am

apa apa hal, nanti saya kontek bro zaini... tengah berbincang lagi ni nak join atau tak..tapi ebsar kemungkinan saya akan join...
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Pertanyaan Pelaburan   Pertanyaan Pelaburan Icon_minitime

Back to top Go down

Pertanyaan Pelaburan
Back to top 
Page 1 of 6Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Kaedah Pelaburan untuk 1 ekor sahaja
» Pelaburan Kolam Aro
» Minima Pelaburan dan Risiko
» PENTING!!! tolong bantu.. pertanyaan tentang air aqua..
» pertanyaan untuk sesi rehab si aro berumur 2 tahum