Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Aro x mau makan...

Go down 
kyo82
wanotz
ondeonde
geruwo
8 posters
AuthorMessage
geruwo

geruwo

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 6:58 am

Salam...ak ade satu kerungsingan disini...aro ak x mau makan..masuk hri ni dah 2 minggu x makan..mgkn sbb ak pindahkn dia ke tank baru...tp xkn la smpai 2 minngu x makan..kalo orang..dah kering dah tu..ape yg patut ak buat..WC ak wat 3 hri skali..dh maintain ape yg ptut n still x makan jgk..macam2 menu ak dh try bg pn ..dia wat derk je..tolonglah otai2 sekalian membantu kerisauan ak ini..sekian.. Crying or Very sad
Back to top Go down
ondeonde

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 7:21 am

biaso la tu ike ni tokse make,ado hok sapa sbule tok make,nanti dio make la tu,ike active dok?ada benda pelik dok napok di ike tu,btw geruwo ni lokasi dimana ya
Back to top Go down
geruwo

geruwo

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 8:01 am

ike tu aktif n ok jah,...xdok gapo2 hk napok lain pd ike tu..jd xperlu ko bubuh ubat gapo2 supo S1 ko..dll??lokasi kawe KB..
Back to top Go down
ondeonde

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 8:29 am

xyoh buh gapo,xpo asal dio aktif brene supo skalo,elok dari buh ubat2,ike ni meme buleh idup walaupun sbulan x mkn,tgk time dio sipe telur dale mulut,sbulan lebih jgk x mkn,ejah add fb la sek kito,kawe pm demo tu
Back to top Go down
geruwo

geruwo

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 8:40 am

ondeonde wrote:
xyoh buh gapo,xpo asal dio aktif brene supo skalo,elok dari buh ubat2,ike ni meme buleh idup walaupun sbulan x mkn,tgk time dio sipe telur dale mulut,sbulan lebih jgk x mkn,ejah add fb la sek kito,kawe pm demo tu

orite bos...
Back to top Go down
wanotz

wanotz

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 9:16 am

Tank tu besar sngt kot :p hihihi

geruwo wrote:
ondeonde wrote:

orite bos...
Back to top Go down
ondeonde

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeWed Feb 29, 2012 9:22 am

geruwo wrote:
ondeonde wrote:

orite bos...

add doh tu boh
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeThu Mar 01, 2012 12:28 am

Try buat camni...cek semua condition air n suhu kalo semua ok try amik mealworm yg kupas kulit then letak dalam 3,4 ekor...biar je jgn tgk...cek lepas 2,3 jam...Kalo dia mkn Insya Allah xda pape mslh besar cuma dia nak tunjuk perangai je...aro ni ada perangai kuat merajuk...kalo xnak jugak tgu je sebulan pun xpe...xnak jugak pas sebulan mgkin ada mslh lain....try dlu
Back to top Go down
geruwo

geruwo

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeThu Mar 01, 2012 4:53 am

kyo82 wrote:
Try bua.t camni...cek semua condition air n suhu kalo semua ok try amik mealworm yg kupas kulit then letak dalam 3,4 ekor...biar je jgn tgk..cek lepas 2,3 jam...Kalo dia mkn Insya Allah xda pape mslh besar cuma dia nak tunjuk perangai je...aro ni ada perangai kuat merajuk...kalo xnak jugak tgu je sebulan pun xpe...xnak jugak pas sebulan mgkin ada mslh lain....try dlu

kalo xmkn sampai sebulan tu x mati ke? risau sangat ni sbnarya...almaklum la..exp x strong lg..bru blajar2.hehe.
dh try macam2 menu tp x makan jgk..tp xpe..nti nk try wat cara tu tgk cmner.

Last edited by geruwo on Thu Mar 01, 2012 5:04 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
geruwo

geruwo

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeThu Mar 01, 2012 4:53 am

wanotz wrote:

geruwo wrote:
ondeonde wrote:

orite bos...

tank kecik jer 6"
Back to top Go down
wanotz

wanotz

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeThu Mar 01, 2012 6:26 am

besar tu bro 6 feet... berapa beli bro?

geruwo wrote:
wanotz wrote:

geruwo wrote:
ondeonde wrote:

orite bos...

tank kecik jer 6"
Back to top Go down
geruwo

geruwo

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeThu Mar 01, 2012 7:23 am

wanotz wrote:
besar tu bro 6 feet... berapa beli bro?

geruwo wrote:
wanotz wrote:

geruwo wrote:
ondeonde wrote:

orite bos...

tank kecik jer 6"

murah2 jer...beli 2nd pnyer...mahal2 x mampu bro.haha
Back to top Go down
Lee_silver

Lee_silver

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeWed Jun 27, 2012 1:48 am

sorry otai2 semua nak tumpang menyelit....ikan saya ada masaalah lorr....dia x nak makan anak ikan...saya dah puasakan dia lebih kurang 1 minggu tapi still x nak makan....sekarang ni dia cuma nak makan superworm je x gemuk ke ikan saya ??? kalau hari2 makan super worm,....adoi pening di buat nye...ada sapa2 leh bagi pendapat x mcm nak nak tukar dieat dia ????
kerja sama n pendapat anda amat DIHARGAIe Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeWed Jun 27, 2012 8:27 am

Lee_silver wrote:
sorry otai2 semua nak tumpang menyelit....ikan saya ada masaalah lorr....dia x nak makan anak ikan...saya dah puasakan dia lebih kurang 1 minggu tapi still x nak makan....sekarang ni dia cuma nak makan superworm je x gemuk ke ikan saya ??? kalau hari2 makan super worm,....adoi pening di buat nye...ada sapa2 leh bagi pendapat x mcm nak nak tukar dieat dia ????
kerja sama n pendapat anda amat DIHARGAIe Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

ikan yang mana 1 tu lee.. banjar red ke, silver? letak je anak ikan dalam tu... tengok dia makan ke tak.. anak udang ke? udang pasar makan x?
Back to top Go down
Lee_silver

Lee_silver

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeWed Jun 27, 2012 6:58 pm

hu2aimie wrote:
Lee_silver wrote:

ikan yang mana 1 tu lee.. banjar red ke, silver? letak je anak ikan dalam tu... tengok dia makan ke tak.. anak udang ke? udang pasar makan x?

SETAKAT NI UDANG,CENGKERIK,KATAK N SUPERWORM DIA MAKAN....ANAK IKAN DIA X NAK MAKAN HUHUHU....NI IKAN GREEN AKU....SILVER DAH KEMBALI KE PANGKAL JALAN....YANG BANJAR RED 2 PEROT DAH KEMBONG KUAT MAKAN....AKU X RISAU COZ BJR 2 DIA MAKAN ANAK IKAN...YANG GREEN 2 DIA LANGSUNG X NAK MAKAN ANAK IKAN....SUSAH LAH MCM NI NANTI NAK BALIK KAMPUNG..HATI PON X SENANG Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Back to top Go down
zerol86

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeWed Jun 27, 2012 7:05 pm

ikan tak makan takpe.. jgn paksa dia.. kalau balik kg takat 2-3 hari tak bagi makan takpe.. ko taruh je anak ikan.. nnt dia lapar dia ngap je
Back to top Go down
Lee_silver

Lee_silver

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeWed Jun 27, 2012 7:08 pm

zerol86 wrote:
ikan tak makan takpe.. jgn paksa dia.. kalau balik kg takat 2-3 hari tak bagi makan takpe.. ko taruh je anak ikan.. nnt dia lapar dia ngap je

KALAU MCM 2 X PE LAH....AKU BUKAN APE AKU SAYANG IKAN LORR....RISAU LAH DI BUAT NYE....TQ SEMUA BAGI PENDAPAT....TAWAKAL JE LAH
Back to top Go down
Hazri

Hazri

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeWed Jun 27, 2012 7:11 pm

Jangan risau bro..saya pernah tinggal lama ikan aro..balik KG bila cuti sekolah kadang2 sampai 3 minggu..cuma kena letak external oksigen takut letrik takder..saya cuma bekalkan gn anak udang putih yg hidup beli kat kedai RM 1..kadang2 kalau lama sangat RM2..dalam 30,40 ekor..bagusnya tahi aro pun dier makan gk..so tak bnyak sangat tahinya bila balik..alhmdulilah ikan sihat..tp terpulang pada pemilik..kalau takut jangan buat..sy dengar nasihat bro kyo_82 aritu yg ikan ni tak makan 2 minggu pun takper lagi.. Very Happy
Back to top Go down
Lee_silver

Lee_silver

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeWed Jun 27, 2012 7:15 pm

Hazri wrote:
Jangan risau bro..saya pernah tinggal lama ikan aro..balik KG bila cuti sekolah kadang2 sampai 3 minggu..cuma kena letak external oksigen takut letrik takder..saya cuma bekalkan gn anak udang putih yg hidup beli kat kedai RM 1..kadang2 kalau lama sangat RM2..dalam 30,40 ekor..bagusnya tahi aro pun dier makan gk..so tak bnyak sangat tahinya bila balik..alhmdulilah ikan sihat..tp terpulang pada pemilik..kalau takut jangan buat..sy dengar nasihat bro kyo_82 aritu yg ikan ni tak makan 2 minggu pun takper lagi.. Very Happy

EN HAZRI...KALAU ARO 2 MAKAN UDANG YG DKT LFS 2 PEROT DIA X LUKA KE ??? COZ UDANG 2 KAN ADE TOMBAK DEKAT KEPALA DIA 2 ??? IKAN SAYA YANG GREEN 2 DAH 9" OR 10" DAH...RISAU PULAK KANG BAGI PAS 2 TUP2 MATI JE....SEDAY
Back to top Go down
Hazri

Hazri

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitimeWed Jun 27, 2012 7:21 pm

Lee_silver wrote:
Hazri wrote:

EN HAZRI...KALAU ARO 2 MAKAN UDANG YG DKT LFS 2 PEROT DIA X LUKA KE ??? COZ UDANG 2 KAN ADE TOMBAK DEKAT KEPALA DIA 2 ??? IKAN SAYA YANG GREEN 2 DAH 9" OR 10" DAH...RISAU PULAK KANG BAGI PAS 2 TUP2 MATI JE....SEDAY

Takper..aro saya yg amik tu pun masih 3.5" waktu beli yg 1st batch HB bro kyo_82 aritu..udang die kecik ajer..macam udang geragau jer besarnya..lebih kecik dari anak ikan..yg bagusnya letak anak udang tu die tak mati..jadi aro akan sentiasa makan bila lapar..ujung minggu pun saya akan letak Rm1 so takyah risau sangat bila nak gi berjalan..kelebihan udang ni sisik ikan akan jadik cantik berbaNDING makanan lain..
Back to top Go down
Sponsored content

Aro x mau makan... Empty
PostSubject: Re: Aro x mau makan...   Aro x mau makan... Icon_minitime

Back to top Go down

Aro x mau makan...
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Malas makan...
» riwayat arowana sekiranya tidak makan...
» Ikan tanak makan
» Bolehkah aro makan fulltime pellet?
» Apa kesan dia klu bagi makan cegkerik???