Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Low grade Malaysian Golden

Go down 
5 posters
AuthorMessage
arolover

Low grade Malaysian Golden Empty
PostSubject: Low grade Malaysian Golden   Low grade Malaysian Golden Icon_minitimeSun Jan 08, 2012 11:58 pm

Salam kpd semua warga forum,
Sye just nak tye la, ape perbezaan or critiria utk Low grade dgn High grade Malaysian golden..Sbb sye de terbace dlm 1 forum, ikan tu Low grade MG, dier mention jugak ikan chu dah naik..mmg sye tgk chu mmg dh de.ikan mmg cantek tapi dier still grade MG tu as Low grade MG...terime kasih..Soalan ni start bermain dlm kpale sye.. scratch
Sbgai newbie, just nak tyr tuk menambahbaikan knowledge..hee.salam...

unjuk ajar anda amat dihargai.. cheers

Back to top Go down
doctorsindrom46

PostSubject: Re: Low grade Malaysian Golden   Low grade Malaysian Golden Icon_minitimeTue Jan 10, 2012 9:03 pm

arolover wrote:
Sye just nak tye la, ape perbezaan or critiria utk Low grade dgn High grade Malaysian golden..Sbb sye de terbace dlm 1 forum, ikan tu Low grade MG, dier mention jugak ikan chu dah naik..mmg sye tgk chu mmg dh de.ikan mmg cantek tapi dier still grade MG tu as Low grade MG...terime kasih..Soalan ni start bermain dlm kpale sye.. scratch

kalau nk beli baik xpayah sbb tkut nnti kene tipu...kot2 ikan cmpuran...
Back to top Go down
gzagrath

gzagrath

PostSubject: Re: Low grade Malaysian Golden   Low grade Malaysian Golden Icon_minitimeWed Jan 11, 2012 1:29 am

arolover wrote:

bro post la gamba, baru leh cerita & komen sket..

sekurang2 yer ada referen baru bleh bahas ... huhuhu
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Low grade Malaysian Golden   Low grade Malaysian Golden Icon_minitimeWed Jan 11, 2012 6:42 am

Nak cerita pasal low gred n high gred bukan senang...aku dah biasa tgk ikan dgn induk jantan betina warna kuat,cross habis then chu cantik tapi anak lepas level SHB je...Ikan jenis tu kalo tanning kaw2 barulah ada kemungkinan nk jadi...tapi sanggup kah kita nak membazir...kdg2 ada farm jual just HBQ sebab drg sedar anak ikan drg akan jadi beberapa spec...jadi bagi elakkan sebarang mslh timbul di kemudian hari baik jual as HBQ je...Kalo 20 tahun dlu MG yg chu kasar cam bentuk ring pun masih dianggap as MG...tapi skrg xblh dah sebab kualiti makin dipertingkatkan...nak bersaing dgn aro Singapore lagi so kualiti aro Malaysia mesti kena tgi...cuma buat masa ni xda 1 kreateria yg khusus tentang spec MG yg sebenar...cuma blh rujuk pada org2 yg buat eksport keluar negara....Pada aku kalo ada farm @ showroom yg masih jual MG dgn chu kasar berlompang sana sini lgsg xnak update ilmu dan perkembangan semasa...duit kita so kita belila ikut selera kita tapi biar dikalangan yg terbaik pada mata kita....
Back to top Go down
arolover

PostSubject: Re: Low grade Malaysian Golden   Low grade Malaysian Golden Icon_minitimeWed Jan 11, 2012 10:34 pm

salam, tq bro kyo..
ni bukan ikan aku la bro..hehe
tp korang bley la bukak dekat mudah.com, select area johor..
dkt situ aku terperasan ikan nie..bukan nk kritik or wat, tp sbgai menambah ilmu bersame tuk kite sbagai pencinta arowana nie..
pada aku, ikan tu aku tgk mmg cantek, kulu bg aku yg newbie ni, aku ley ckap superb tuk ikan tue..
Raspect kt owner dier still downgred ikan as MG low gred..

Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: Low grade Malaysian Golden   Low grade Malaysian Golden Icon_minitimeThu Jan 12, 2012 5:33 am

arolover wrote:
salam, tq bro kyo..
dkt situ aku terperasan ikan nie..bukan nk kritik or wat, tp sbgai menambah ilmu bersame tuk kite sbagai pencinta arowana nie..
pada aku, ikan tu aku tgk mmg cantek, kulu bg aku yg newbie ni, aku ley ckap superb tuk ikan tue..

Dia downgred ikan tu bukan sebab apa rasanya...just xnak ada komplain kemudiaan hari...let say ikan tu masuk kolam nt then anak ikan tu ada mslh nak penuhi spec MG berkualiti...langkah terbaik la tu...rasanya aku kena sapa yg dok Johor tu...Mmg ikan dia jual tu MG pun cuma anak2 ikan dari kolam yg sama xdapat nak kompom btul2 MG berkualiti...jadi mana yg jadi MG cantik rezeki penghobi la...
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: Low grade Malaysian Golden   Low grade Malaysian Golden Icon_minitimeTue Jan 17, 2012 3:16 am

kyo82 wrote:
arolover wrote:
salam, tq bro kyo..

Dia downgred ikan tu bukan sebab apa rasanya...just xnak ada komplain kemudiaan hari...let say ikan tu masuk kolam nt then anak ikan tu ada mslh nak penuhi spec MG berkualiti...langkah terbaik la tu...rasanya aku kena sapa yg dok Johor tu...Mmg ikan dia jual tu MG pun cuma anak2 ikan dari kolam yg sama xdapat nak kompom btul2 MG berkualiti...jadi mana yg jadi MG cantik rezeki penghobi la...

play safe..dont greedy & dont play play.. Wink
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Low grade Malaysian Golden   Low grade Malaysian Golden Icon_minitime

Back to top Go down

Low grade Malaysian Golden
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» malaysian golden for sale
» Malaysian Golden Arowana
» highback malaysian golden
» Malaysian Golden Bluebase
» Malaysian Golden Arowana needs patent