Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

AC Backup Pump

Go down 
Opmin
zerol86
hu2aimie
znudn
BloodRedAro
gzagrath
miang
Si Ikang
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Si Ikang

Si Ikang

AC Backup Pump Empty
PostSubject: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeFri Dec 16, 2011 10:44 pm

Ada xsiapa tahu mcmmana nak tukar bateri AC Backup Pump(bateri motorsikal) ke bateri kereta...Ada pergi kedai ikan haritu nampak ada beberapa bateri kereta atas rak aquarium...sb AC Backup pump yang kita beli tahan dlm 20 jam je kan...mana tau tukar ke bateri kereta dapat tahan 3 hari...
Back to top Go down
miang
Admin

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeSat Dec 17, 2011 8:58 am

Si Ikang wrote:
Ada xsiapa tahu mcmmana nak tukar bateri AC Backup Pump(bateri motorsikal) ke bateri kereta...Ada pergi kedai ikan haritu nampak ada beberapa bateri kereta atas rak aquarium...sb AC Backup pump yang kita beli tahan dlm 20 jam je kan...mana tau tukar ke bateri kereta dapat tahan 3 hari...

dah ko nmpk kat kedai tu yg tak tanya kenapa?kalau tak blh syer kat sini ha3...
Back to top Go down
gzagrath

gzagrath

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeSat Dec 17, 2011 9:27 am

miang wrote:
Si Ikang wrote:

dah ko nmpk kat kedai tu yg tak tanya kenapa?kalau tak blh syer kat sini ha3...

tgk kan dah kena marah ngan bro miang, tah dah alang2 kek situ tanyo lah owner kodai tu skali, kalau x dah settle masalah ... Laughing

tp xpe ... ni ada sket info nak share klik SINI
Back to top Go down
Si Ikang

Si Ikang

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeSat Dec 17, 2011 10:33 am

Aku dh tanya tokey...tp dia offer AC Backup Pump yg aku dh ada...bila aku tanya, dia kata itu susah mau pasang...mahal lagi...aku rasa dia sajer xnk bgtau. Sb nak 'lakukan' yang AC Backup Pump yang dia jual tu...

Bro gzagrath bg link tu...pakai Inverter...aku xberapa paham...boleh mula dr awal balik x...

Soalan 1: Berapa lama boleh tahan pakai bateri keter mcm tu? 3 hari?
Soalan 2: Susah x nak setup?
Soalan 3: Boleh bgtau step by step? KONGSI2
...
Back to top Go down
gzagrath

gzagrath

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeSun Dec 18, 2011 12:38 am

Si Ikang wrote:
Aku dh tanya tokey...tp dia offer AC Backup Pump yg aku dh ada...bila aku tanya, dia kata itu susah mau pasang...mahal lagi...aku rasa dia sajer xnk bgtau. Sb nak 'lakukan' yang AC Backup Pump yang dia jual tu...

Bro gzagrath bg link tu...pakai Inverter...aku xberapa paham...boleh mula dr awal balik x...

Soalan 1: Berapa lama boleh tahan pakai bateri keter mcm tu? 3 hari?
Soalan 2: Susah x nak setup?
Soalan 3: Boleh bgtau step by step? KONGSI2
...

bro ikang, saya pon x pernah pon buat AC Backup Pump ni, tp dr apa pemahaman saya, benda eh mudah jer & saya cuba jawap permasalahan bro tu yer Very Happy

1. dari pembacaan & pengalaman org yg menggunakan sistem ini, bateri kereta ni kalau direct pasang x lebih dr 12 jam, selepas tu mungkin bateri weak & perlu dicas semula bergantung berapa motor air pump digunakan.

2. xde susah nak setup der, simple jer... mula2 beli barang yang diperlukan seperti setup dlm link tu, fungsi inverter ni menukar arus elektrik dari Direct Current~DC (bateri) to Alternating Current~AC (motor air pump)cth perkakas elektrik yg baru s'kang, aircond, peti sejuk, mesin basuh (inverter) penggunaan elektrik jimat byk sehingga 50%, tp yg ni terbalik dr AC ke DC... jd kesimpulan yer AC ni kuat makan elektrik apabila convert to DC ke AC, jd bateri cepat weak..

3. mula2 skali pergi kedai elektrik/elektronik, beli converter ACDC & tanya skali penggunaan converter tu supaya lebih paham, beli kabel@wayar untuk disambungkan dr bateri ke converter, dan last skali sambung plug air pump ke converter.. siap .. bleh test Smile

p/s: kalau duit ada, semua bleh buat & kalau teknik ni salah, minta otai2 tolong betulkan .... saya budak baru blajar Smile
Back to top Go down
Si Ikang

Si Ikang

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeSun Dec 18, 2011 1:43 am

Owh ingatkan dia boleh tahan lama sehingga 3 hari tanpa cas...sb yg biasa kt kedai tu pakai bateri motor, cuma tahan 20 jam tanpa cas...xder ke sesiapa yg reka inovasi bateri/teknologi yg boleh tahan sehingga 3 hari tanpa cas...senang nk tinggal rumah..maklumlah sekarang musim tengkujuh...main suis selalu tendang...
Back to top Go down
miang
Admin

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeSun Dec 18, 2011 7:31 am

Si Ikang wrote:
Owh ingatkan dia boleh tahan lama sehingga 3 hari tanpa cas...sb yg biasa kt kedai tu pakai bateri motor, cuma tahan 20 jam tanpa cas...xder ke sesiapa yg reka inovasi bateri/teknologi yg boleh tahan sehingga 3 hari tanpa cas...senang nk tinggal rumah..maklumlah sekarang musim tengkujuh...main suis selalu tendang...

try tanya kat org yg biasa buat wireing umah...biasa dia tau nak setup mcmana...aku penah tanya tapi tak penah buat...dia bdget bawah seribu dah blh buat...tgk pada bateri...bateri pun dah berapa ratus yea tak
Back to top Go down
gzagrath

gzagrath

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeSun Dec 18, 2011 8:49 am

[quote="miang"]
Si Ikang wrote:

pada pandangan saya yg x seberapa ni, kalau nak pakai 3 hari non stop, boleh... boli bateri lori 3 ketul, silap2 seminggu bleh tahan.... huhuhuhu

p/s: kalau susah2 sgt gak, current rumah asyik trip jer, pasang solar panel atas bumbung... Laughing
Back to top Go down
BloodRedAro

BloodRedAro

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeTue Dec 20, 2011 1:52 am

kat mudah.my aku ade jumpe converter bateri nie ( taip aje : DC to AC Inverter )banyak pilihan....nak murah ke nak mahal pnye ke...
kalo ttbe d buat nye blackout kat rumah boleh laa pakai alat nie wat on kn water pump,air pump dll

Back to top Go down
Si Ikang

Si Ikang

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeTue Dec 20, 2011 8:57 am

Stakat nie rasanya semua orang ada ACDC tu kan....wajib la sb sayang ikan ribu-riban. Sb ACDC tu xla semahal aro. Nampak gaya kne mintak jiran-tetangga la tgk2kan kot main suiz tu tendang.
Back to top Go down
znudn

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeSun Jul 08, 2012 8:37 am

kat rumah aku sekarang pakai acdc air pump backup tornado, beli kat lfs rm 200. default bateri yg dia bagi 6V 4.5 AH, bolehla tahan sampai 20 jam lebih untuk interval 60 sec on, 60 sec off. untuk aku, backup time ni mmg tak cukup kalau aku balik kampung 3 4 hari. umah aku plak selalu suis tendang. So, aku tukar bateri asal tu kepada 2 biji bateri seal lead acid (SLA) 6V 12 AH, bukan bateri motor atau kereta yer. sambungkan 2 biji bateri dalam konfigurasi parallell. bateri tu korng boleh beli kat jalan pasar rm 70 satu. setakat ni, air pump aku boleh tahan sampai 4 hari non- stop. kalau korang nak lagi lama, tambah 4 -5 bateri, sure boleh tahan sampai seminggu. tapi, kene ingat, 2 biji bateri mesti sama voltage n capacity, n sambungan mesti betul, boleh meletup/terbakar kalau tak kena caranya.

Back to top Go down
miang
Admin

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeSun Jul 08, 2012 7:04 pm

znudn wrote:
kat rumah aku sekarang pakai acdc air pump backup tornado, beli kat lfs rm 200. default bateri yg dia bagi 6V 4.5 AH, bolehla tahan sampai 20 jam lebih untuk interval 60 sec on, 60 sec off. untuk aku, backup time ni mmg tak cukup kalau aku balik kampung 3 4 hari. umah aku plak selalu suis tendang. So, aku tukar bateri asal tu kepada 2 biji bateri seal lead acid (SLA) 6V 12 AH, bukan bateri motor atau kereta yer. sambungkan 2 biji bateri dalam konfigurasi parallell. bateri tu korng boleh beli kat jalan pasar rm 70 satu. setakat ni, air pump aku boleh tahan sampai 4 hari non- stop. kalau korang nak lagi lama, tambah 4 -5 bateri, sure boleh tahan sampai seminggu. tapi, kene ingat, 2 biji bateri mesti sama voltage n capacity, n sambungan mesti betul, boleh meletup/terbakar kalau tak kena caranya.

kasi gambar tengok blh syer kat sini
Back to top Go down
znudn

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 5:31 am

aku dah cuba attach gambar, tapi tak dapat.... kene tunggu 7 hari lagi. aku baru register smalam.
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 5:32 am

letak url gamba tu je kat cini...
Back to top Go down
znudn

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 5:45 am

aku day try letak...keluar warning camni "New members are not allowed to post external links or emails for 7 days. Please contact the forum administrator for more information."
Back to top Go down
zerol86

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 5:55 am

ko tunggu la minggu depan keke.. takpun bagi link bagi orang lain post kan..
Back to top Go down
znudn

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 6:16 am

huhu...aku tunggu minggu depan..
Back to top Go down
Opmin

Opmin

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 7:34 am

Tmpt aku karen x de mmg jarang.. Yg selalu kena time ujan petir jer tendang suis otomatik.. Byk kali dah kena.. Balik dari keje jer rumah blackout.. Seb baik ikan bernyawa lg.. Nie Baru beli ac/dc yg RM28.. Wat standby.. Pakai bateri energizer..boleh lah lepas utk 24jam..time blackout nanti. clown
Back to top Go down
hu2aimie

hu2aimie

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 7:36 am

AC Backup Pump Images?q=tbn:ANd9GcSaDUQoQ6b0fVWnNSYDVJ9c6GsQlz-J40kLlE5SlKHqMuxxQ2zDbA

beli je emergency light ni convert kepada ac motor.. diy lah
Back to top Go down
zerol86

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeMon Jul 09, 2012 7:50 am

Opmin83 wrote:
Tmpt aku karen x de mmg jarang.. Yg selalu kena time ujan petir jer tendang suis otomatik.. Byk kali dah kena.. Balik dari keje jer rumah blackout.. Seb baik ikan bernyawa lg.. Nie Baru beli ac/dc yg RM28.. Wat standby.. Pakai bateri energizer..boleh lah lepas utk 24jam..time blackout nanti. clown

rumah aku selalu kena dulu la pastuh panggil technician settle dia tambah something kat fuis box aku pun lupa..
Back to top Go down
AroG

AroG

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeWed Jan 16, 2013 4:34 am

Aku beli acdc pump resun...baru sebulan dah tak jalan....Ada tak pump acdc yang ok....
Back to top Go down
Nutkz

Nutkz

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeWed Jan 16, 2013 5:19 am

AroG wrote:
Aku beli acdc pump resun...baru sebulan dah tak jalan....Ada tak pump acdc yang ok....

terbaru aku pkai jenama KW bp-188 (dophin)...
dah run 1 taon non stop
just sebulan skali off supply,try betry..so far betry masih leh support lebih dr 12-20jam...
just pengalaman aku...
Back to top Go down
AroG

AroG

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeWed Jan 16, 2013 5:35 am

Aku punya bila on ac dia tak Pam air tapi kalau aku off to Dec dia ok...berap harga pump hang beli tu?kena cari ni kalau ok
Back to top Go down
Nutkz

Nutkz

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeWed Jan 16, 2013 5:41 am

Alamak bro...x brape igt..sbb beli setaon yg lepas nov 2011..
so far dlm setaon pkai blom mengecewakn lg..
Back to top Go down
AroG

AroG

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitimeWed Jan 16, 2013 6:32 am

Thanks bro...
Back to top Go down
Sponsored content

AC Backup Pump Empty
PostSubject: Re: AC Backup Pump   AC Backup Pump Icon_minitime

Back to top Go down

AC Backup Pump
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» (Items SOLD)Canister filter,Air Pump,Ac/Dc Air Pump..
» pump/ filter
» 3ft Aquarium with stand / ohf / pump / cover / light