Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Perbezaan Arowana

Go down 
zerol86
zaltaiho
mr nazib
asheed
HIROD
9 posters
AuthorMessage
HIROD

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeTue Aug 20, 2013 9:06 pm

Assalamualaikum wbt,
Ingin menanya soalan nobie sebelum saya nak beli ikan kelisa . Apa perbezaan antara HB,HBQ,SHB,XB,24K,BBMG,BBMGXB,GH?Adakah ikan2 ini dari jenis yg sama?
Back to top Go down
asheed

asheed

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeTue Aug 20, 2013 9:17 pm

HIROD wrote:
Assalamualaikum wbt,
Ingin menanya soalan nobie sebelum saya nak beli ikan kelisa . Apa perbezaan antara HB,HBQ,SHB,XB,24K,BBMG,BBMGXB,GH?Adakah ikan2 ini dari jenis yg sama?
susah nak jwp nih...
cuba carik thread2 lama kot2 ada jwpn...
Back to top Go down
HIROD

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeWed Aug 21, 2013 12:25 am

asheed wrote:
HIROD wrote:
Assalamualaikum wbt,
susah nak jwp nih...

Da cari tapi jawapan yg tak berapa jelas.
Back to top Go down
mr nazib

mr nazib

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeWed Aug 21, 2013 12:30 am

kene korek dalam lg tu...hehehe:D 
Back to top Go down
asheed

asheed

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeWed Aug 21, 2013 1:05 am

HIROD wrote:
asheed wrote:
HIROD wrote:
Assalamualaikum wbt,
susah nak jwp nih...
bab2 ciri2 ni panjang nak ulas...
Back to top Go down
HIROD

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeWed Aug 21, 2013 2:06 am

asheed wrote:
HIROD wrote:
asheed wrote:
HIROD wrote:
Assalamualaikum wbt,
susah nak jwp nih...

Bole tolong pendekkan
Back to top Go down
asheed

asheed

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeWed Aug 21, 2013 2:21 am

HIROD wrote:
asheed wrote:
HIROD wrote:
asheed wrote:
HIROD wrote:
Assalamualaikum wbt,
susah nak jwp nih...
Bole tolong pendekkan
tggu otai2 bg jwpn...
Back to top Go down
zaltaiho

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeWed Aug 21, 2013 6:50 am

HIROD wrote:
Assalamualaikum wbt,
Aku bukan otai tp stkt yg aku tau gini
HB- crossbreed mg+rtg@lain2 sisik level 4.5
HBQ,SHB- dua ni sama ja crossbreed mg+hb @ mg takjadi sisik level 5 @ 5.5 kekadang ada chu kasar
XB@crossback- mg yg sisik dia cross level 6
24K- mg goldbase crossbreed
BBMG- mg bluebase sisik level 5.5
BBMGXB- mg bluebase sisik cross level 6
GH- mg kepala emas
klu salah mintak otai2 betulkan
Back to top Go down
zaltaiho

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeWed Aug 21, 2013 7:23 am

Penambahan sikit aro mg mesti ada paling kurang sebaris setengah chu halus
Back to top Go down
asheed

asheed

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeWed Aug 21, 2013 6:37 pm

zaltaiho wrote:
HIROD wrote:
Assalamualaikum wbt,
Aku bukan otai tp stkt yg aku tau gini
HB- crossbreed mg+rtg@lain2 sisik level 4.5
HBQ,SHB- dua ni sama ja crossbreed mg+hb @ mg takjadi sisik level 5 @ 5.5 kekadang ada chu kasar
XB@crossback- mg yg sisik dia cross level 6
24K- mg goldbase crossbreed
BBMG- mg bluebase sisik level 5.5
BBMGXB- mg bluebase sisik cross level 6
GH- mg kepala emas
klu salah mintak otai2 betulkan
tq bro zaltaiho...
cuma xb@crossback ngn bbmgxb x sama kategori ke??
BBMG x semestinya kene scale lvl 5.5...janji lvl 5 penuh...chu halus kurang2 1 baris penuh...
pada aku yg newbie nih...HBQ ngn SHB tu MG+MG pon bole dpt hbq ngn SHB...sebab x semua anak2 akan dpt spec brooder...
tu pandangan mata newbie larrr....
Back to top Go down
zerol86

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeWed Aug 21, 2013 8:11 pm

byk sgt classification.. aku pun newbie gak.. jaja orang punya cita la.. grade semua nie orang yang bagi.. make it simple

HB/HBQ/SHB = MG+ RTG or MG tak jadi
MG = MG pure and MG cross breed (gh,crossbelly,crossback,24k, etc) kalau salah betulkan

crossbreed tu jgn tanya nanti orang marah hehe..ada yg high quality ada yng low quality

simple je huhu
Back to top Go down
zaltaiho

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeThu Aug 22, 2013 1:15 am

tu dia otai kita dh bersuara...just jawab sekadar yg aku tau ikut apa yg dia tanya.klu ada yg kureng bleh tambah@share takdak masalah.aku pun newbie jgk.tq asheed & zerol.
Back to top Go down
asheed

asheed

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeThu Aug 22, 2013 3:20 am

zaltaiho wrote:
tu dia otai kita dh bersuara...just jawab sekadar yg aku tau ikut apa yg dia tanya.klu ada yg kureng bleh tambah@share takdak masalah.aku pun newbie jgk.tq asheed & zerol.
xpe bro...xde otai2..masing2 blajar lg...
juz benda soalan yg sama diulang2
Back to top Go down
wanotz

wanotz

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeThu Aug 22, 2013 3:51 am

cheers 
mantap semua nye.. Smile
Back to top Go down
zerol86

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeThu Aug 22, 2013 8:07 pm

sama2 belajar.. aku pun belajar dari orang.. aku bukan otai pun.. ada lagi yang otai.. hehe.. jgn pening pale sgt dgn grading nie.. semua marketing tool.. ikut mata cantik angkut je.. kalau trader lain cita
Back to top Go down
asheed

asheed

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeThu Aug 22, 2013 8:14 pm

yang penting blajar tgk kualiti ikan...hahah
Back to top Go down
Ajee

Ajee

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeFri Aug 23, 2013 3:41 pm

penting tu ilmu knl ikan.lg penting mcm zerol ckp..hati byk suka tgk angkat trs.:-)
Back to top Go down
HIROD

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeWed Aug 28, 2013 12:57 am

terima kasih pada otai2 yg memberi tunjuk ajar.
Back to top Go down
kurt2812

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeTue Sep 03, 2013 2:46 am

zerol86 wrote:
sama2 belajar.. aku pun belajar dari orang.. aku bukan otai pun.. ada lagi yang otai.. hehe.. jgn pening pale sgt dgn grading nie.. semua marketing tool.. ikut mata cantik angkut je.. kalau trader lain cita
saya pon ikot mata nampak cantik, angkut trus. drpd bli murah tp x cantik, baik mahal tp cntik.
Back to top Go down
ikan_akeem

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitimeTue Sep 03, 2013 3:30 am

kurt2812 wrote:
zerol86 wrote:
saya pon ikot mata nampak cantik, angkut trus. drpd bli murah tp x cantik, baik mahal tp cntik.
cheers 
Back to top Go down
Sponsored content

Perbezaan Arowana Empty
PostSubject: Re: Perbezaan Arowana   Perbezaan Arowana Icon_minitime

Back to top Go down

Perbezaan Arowana
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Jenis arowana dan perbezaan antaranya
» bole x klu nk letak arowana silver & green arowana dlm 1 akuarium?
» Bila ikan arowana akan mengawan? bagaimana arowana mengawan?
» harga silver arowana
» silver arowana, pearl (jardini) arowana, alligator gar, akuarium 4x2x1.5 kaki untuk dijual