Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium?

Go down 
Admin
kyo82
gabanzshah
Fiz
8 posters
AuthorMessage
Fiz

bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium? Empty
PostSubject: bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium?   bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium? Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 6:07 am

salam, saya ni da konpius skit..bole ke kta tka air tnpa kuarkan aro dr akuarium? if aro itu dah dlm 20cm..kn ke ssh nak angkat kuar dr akuarium...kalo ada sesiapa yg tahu..plis reply..tq
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium?   bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium? Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 6:32 am

x perlu angkat kluar ikan tu..tukar je air 1/3 drpd akua ko tu..jgn tukar smua..wassalam jawabnya..
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium?   bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium? Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 6:35 am

Fiz wrote:
salam, saya ni da konpius skit..bole ke kta tka air tnpa kuarkan aro dr akuarium? if aro itu dah dlm 20cm..kn ke ssh nak angkat kuar dr akuarium...kalo ada sesiapa yg tahu..plis reply..tq

Refer kat cni...Ni cth utk tukar air ikan laut.Ikan darat lebih kurang je.

[youtube][/youtube]

Tak perlu kuarkan ikan.Just make sure brape percentage air nak tukar.Paling ptg kalo air paip berklorin make sure air dalam bekas tu diletakkan anti klorin dlu.Ikut sukatan sebab antiklorin ni panas so ikan blh buta kalo byk sgt.
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium?   bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium? Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 7:06 am

WC aku simple je..x yah pening2 nk tadah air semalaman..apa yg aku buat,tonyoh2 dlu kotoran pd dinding akua,kuarkn air akua 30%,mskkn antiklorin ikut sukatan,hose up to a tap,bukak air..pastu bubuh garam scukup rasa..x tau la bro2 lain..stakat ni ikan2 aku segar bugar je..InsyaAllah..
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

PostSubject: Re: bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium?   bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium? Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 7:18 am

takyah kuarkan arowana tu, keluarkan air 1/2 @ 1/3 pastu cepat2 masukan air baru
kang kuarkan ikan sekali dia kelupoq abis jatuh atas lantai, huhu syg oooo
Back to top Go down
http://arowana.yolasite.com
miang
Admin

PostSubject: Re: bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium?   bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium? Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 7:51 am

Fiz wrote:

hah!alamak....biar betul ada ke org buat mcm tu....cuci tank dgn aro sekali di keluarkan?ada ke bro fiz?coba cite?cobe cite?teman nak dengar nie....di keluarkan bt apa yea?nak basuh dgn sabun ke tank tu?ada kwn aku bt...bela ikan bukan aro lah....bila tukar air....kuarkan semua ikan...pastu cuci dalam tank dgn sabun axion.....pastu aku tegur...bgtau mcmana cuci tank dgn betul....
Back to top Go down
gabanzshah

gabanzshah

PostSubject: Re: bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium?   bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium? Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 8:12 am

[size=7]
hah!alamak....biar betul ada ke org buat mcm tu....cuci tank dgn aro sekali di keluarkan?ada ke bro fiz?coba cite?cobe cite?teman nak dengar nie....di keluarkan bt apa yea?nak basuh dgn sabun ke tank tu?ada kwn aku bt...bela ikan bukan aro lah....bila tukar air....kuarkan semua ikan...pastu cuci dalam tank dgn sabun axion.....pastu aku tegur...bgtau mcmana cuci tank dgn betul....[/quote]

hehehe..rajin betul kwn ko tu yer.
Back to top Go down
Nmisan2k

Nmisan2k

PostSubject: Re: bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium?   bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium? Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 10:20 am

gabanzshah wrote:
[size=7]
hah!alamak....biar betul ada ke org buat mcm tu....cuci tank dgn aro sekali di keluarkan?ada ke bro fiz?coba cite?cobe cite?teman nak dengar nie....di keluarkan bt apa yea?nak basuh dgn sabun ke tank tu?ada kwn aku bt...bela ikan bukan aro lah....bila tukar air....kuarkan semua ikan...pastu cuci dalam tank dgn sabun axion.....pastu aku tegur...bgtau mcmana cuci tank dgn betul....

hehehe..rajin betul kwn ko tu yer.[/quote]

Jangan cari pasal bang... kalo mula2 beli akuarium, belum masuk ikan bole gak cuci dgn sabun utk ilangkan bau silikon... tapi kalo dah bela ikan, nak cuci akuarium... ikan tak payah keluarkan... cuci akuarium guna atau sental jer dgn filter cap ayam tu... pastu kasi buang air 25-30%.. masuk air bersih bebas klorin.... dan kasi on pump... settle... keje mudah jangan kasi susah bang...
Back to top Go down
kyo82
Admin
kyo82

PostSubject: Re: bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium?   bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium? Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 10:28 am

Nmisan2k wrote:

Jangan cari pasal bang... kalo mula2 beli akuarium, belum masuk ikan bole gak cuci dgn sabun utk ilangkan bau silikon... tapi kalo dah bela ikan, nak cuci akuarium... ikan tak payah keluarkan... cuci akuarium guna atau sental jer dgn filter cap ayam tu... pastu kasi buang air 25-30%.. masuk air bersih bebas klorin.... dan kasi on pump... settle... keje mudah jangan kasi susah bang...

Xpa biaqla dia org baru...dia blh bayaq...hehehe penah dgr ayatni?Kalo tanya kat aku masa mula2 nak berjinak setup akuarium pun aku akan cakap nak tukar air angkat ikan keluar dlu.Then skali tu aku suh bini aku tukar air akuarium sguh dia keluarkan ikan n letak dalam baldi.Mgucap panjang aku.Mujur ikan Kaloi je masa tu.hehehe.Bro Fiz truskan usaha anda...Blh baca kat thread2 lain dalam forum ni.Semua otai2 kat cni dah share sama2...Rajin2lah selak thread2 yg lepas ye..
Back to top Go down
zcool

PostSubject: Re: bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium?   bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium? Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 10:30 am

tak perlu keluarkan ikan, kerana kita akan tukar dalam lingkungan 15%-30% air aje. apa bro fiz boleh buat:

1) sental dinding aqu dengan filter wool (samada yg baru atau yg dah digunakan) untuk bersihkan dinding aqua.
2) Keluarkan 15%-30% air, then masukkan anti klorin & garam mengikut sukatan ke dalam aqua & masuk air secara perlahan-lahan sehingga level dikehendaki.

* kalau bro fiz tak confident no 2), boleh masukkan air ke dalam baldi dulu then masukan anti klorin & garam mengikut sukatan & kacau. Tunggu dalam 5 minit, masukkan air ke dalam akuarium. Ulang sehingga sampai level dikehendaki.

Fiz wrote:
Back to top Go down
Fiz

PostSubject: Re: bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium?   bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium? Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 2:54 pm

tq, bro smua..slalu saya angkt kuar je ikn bila na tka air, tp hr ini dah bli rtg dlm 15cm, tu yg konpius, kalo nak angkt da pyh..hehe..apa2pn tq..
Back to top Go down
boojoy

PostSubject: Re: bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium?   bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium? Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 2:36 pm

fiz, meh aku ajar ko skit pasal air nih... just nak kongsi pasal ader pengalaman skit2..

1. ko nak beli akuarium tuh, kalu boleh beli terus yg double tank... saya galakkan double tank 4 kaki terus...
time ikan ko kecik, maksudnye dlm ukuran between 5-7 inchi, ko letak air separuh je.. pakai motor ikan mcm biasa punya... bila dah besar dr ukuran td, ko start pakai sistem double tank ko tuh...baguihnyer double tank nih, air akuarium tuh terjaga skit..
(double tank nih aku maksudkan akuarium yg ader tank air kat bawah tuh)

2. Tukar air berapa byk erk?? yg nih ko kene tahu ikan ko tuh punyer peel... ikan aku, kalu air die x elok, die akan start langgar dinding... selalunyer aku akan tukar dalam 1/3 atau 1/4 dr air akuarium aku... kalu mata die dah tumbuh selaput putih, aku akan tukar 1/2 dan pernah aku tukar sampai 6/7 air akuaroium tuh... nama pun ikan, kalu ader air, hidupler die... pastu aku akan letak anti klorin... mcm aku pakai hok murah jer...rm1 sebotol... tp aku syorkan ko beli anti klorin jenis mahal skit... jenis yg kalu letak terlebih pun x pe...pastu buh garam dalam 1-2 genggam tangan..lagi skit lg baik, pasal xnak bagi ikan tuh lali ngan garam...(garam baik utk elak dan pulih dr pnyakit).. mcm kitalah, kalu selalu pekena panadol, lama2 xde effect dah... dah siap semua tuh, selalu aku akan amik masa setengah jam tgk ikan aku gerak2 dalam akuarium... dalam masa tuh ko dah bleh detect ikan ko ok atau x ok dgn air tuh.. kalu ko tgk ikan ko langgar dinding atau bergerak agak pantas, baik ko tukar 1/8 dr air td...sampailah ko tgk ikan ko berenang ngan agak tenang dekat2 permukaan, kira okler tuh...
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium?   bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium? Icon_minitime

Back to top Go down

bole ke tka air..tanpa kuarkn arowana dari akuarium?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» bole x klu nk letak arowana silver & green arowana dlm 1 akuarium?
» harga silver arowana
» Highback dari Solid Blue Arowana Farm & Super Red dari Reality Gold
» silver arowana, pearl (jardini) arowana, alligator gar, akuarium 4x2x1.5 kaki untuk dijual
» berapa lama ikan arowana bertahan tanpa bantuan pum oksigen