Arowana Shopzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Assalamualaikum n slmt pagi

Go down 
4 posters
AuthorMessage
amat_tebo

amat_tebo

Assalamualaikum n slmt pagi Empty
PostSubject: Assalamualaikum n slmt pagi   Assalamualaikum n slmt pagi Icon_minitimeTue May 21, 2013 12:37 pm

saya nubis di forum ni,.jika ada salah dan silap mintak d tunjuk ajarku sifu.

ape khabar sedara2 yg berada dalam forum perbincangan mengenai arowana dan sistem pawah kolam arowana semua.?
adakah mendapat perkhabaran yg baik sekarang.? Razz Razz Razz Razz
Back to top Go down
ikan_akeem

PostSubject: Re: Assalamualaikum n slmt pagi   Assalamualaikum n slmt pagi Icon_minitimeWed May 22, 2013 9:38 am

Salam bro..welcome to shopzone forum..ada follow jugak apa yg bro post pasal experience bro..hope bro can share more.rasanya bro pun bukan jenis yg baru main aro..org lama juga nih..hehe
Back to top Go down
amat_tebo

amat_tebo

PostSubject: Re: Assalamualaikum n slmt pagi   Assalamualaikum n slmt pagi Icon_minitimeWed May 22, 2013 10:16 am

ikan_akeem wrote:
Salam bro..welcome to shopzone forum..ada follow jugak apa yg bro post pasal experience bro..hope bro can share more.rasanya bro pun bukan jenis yg baru main aro..org lama juga nih..hehe

waalaikumsalam bro... x de la org lama sgt lg,.sbb kalo buat kira2 dgn harvest induk sejak saya join dlu,ade la dlm lingkungan 10 kali harvest dah sampai skang. tp sekali pn x pernah dapat hasil lg. pelik bin ajaib.hahahaha
Back to top Go down
lokmanhakim4798

PostSubject: Re: Assalamualaikum n slmt pagi   Assalamualaikum n slmt pagi Icon_minitimeSat May 25, 2013 12:17 pm

ishhhh kesian nya tk dpat hasil......abis tu dh jumpa ker tokey arowana nie
Back to top Go down
din_waklu90

din_waklu90

PostSubject: Re: Assalamualaikum n slmt pagi   Assalamualaikum n slmt pagi Icon_minitimeSun May 26, 2013 12:01 am

amat_tebo wrote:
ikan_akeem wrote:

waalaikumsalam bro... x de la org lama sgt lg,.sbb kalo buat kira2 dgn harvest induk sejak saya join dlu,ade la dlm lingkungan 10 kali harvest dah sampai skang. tp sekali pn x pernah dapat hasil lg. pelik bin ajaib.hahahaha

Uishh siap ada kolam lagi. Dahsyat dah ni. 10 kali harvest takde hasil. Mungkin belom ada rezeki lagi tu. Banyak2 bersabar. Nak tanya, kolam bro ni spesies apa? Farm mana? Smile
Back to top Go down
amat_tebo

amat_tebo

PostSubject: Re: Assalamualaikum n slmt pagi   Assalamualaikum n slmt pagi Icon_minitimeTue May 28, 2013 7:16 am

din_waklu90 wrote:

Uishh siap ada kolam lagi. Dahsyat dah ni. 10 kali harvest takde hasil. Mungkin belom ada rezeki lagi tu. Banyak2 bersabar. Nak tanya, kolam bro ni spesies apa? Farm mana? Smile
salah2... kawan beli sekor je,.mane mampu beli 1 kolam, sekor pn dh kene kencing,.kalo beli 1 kolam alamatnya mandi air kencing la.hahahaha.
Back to top Go down
din_waklu90

din_waklu90

PostSubject: Re: Assalamualaikum n slmt pagi   Assalamualaikum n slmt pagi Icon_minitimeWed May 29, 2013 10:18 am

amat_tebo wrote:
din_waklu90 wrote:

salah2... kawan beli sekor je,.mane mampu beli 1 kolam, sekor pn dh kene kencing,.kalo beli 1 kolam alamatnya mandi air kencing la.hahahaha.

Redha je la bro. Nasib org lain2. Saya pon investor jugak tapi saya kira bernasib baik jugak la tak tima nasib macam kawan bro.
Kalau saya pon kena kencing alamatnya sehelai sepinggang seumur hidup. Apa2 cita share dgn saya bro. Smile
Back to top Go down
amat_tebo

amat_tebo

PostSubject: Re: Assalamualaikum n slmt pagi   Assalamualaikum n slmt pagi Icon_minitimeWed May 29, 2013 10:24 am

din_waklu90 wrote:

Redha je la bro. Nasib org lain2. Saya pon investor jugak tapi saya kira bernasib baik jugak la tak tima nasib macam kawan bro.
Kalau saya pon kena kencing alamatnya sehelai sepinggang seumur hidup. Apa2 cita share dgn saya bro. Smile
bro pnye dh ade hasil ke skang.? bro beli induk yg mane.? saya pnye highback je..
Back to top Go down
din_waklu90

din_waklu90

PostSubject: Re: Assalamualaikum n slmt pagi   Assalamualaikum n slmt pagi Icon_minitimeWed May 29, 2013 10:42 pm

amat_tebo wrote:
din_waklu90 wrote:

bro pnye dh ade hasil ke skang.? bro beli induk yg mane.? saya pnye highback je..

Alhamdulillah dah banyak kali jugak keluar hasil. Kolam highback je bro. Invest awal tahun 2010.
Time harga cantek dulu syiokk jugak la. Tapi skrg dah lain. Harga drop gila2 punya. Dgar cita skrg harga Highback dah naik sket.
Tapi x pasti pulak btol ke x. Mintak2 naik la. Bila2 free jom la lepak farm BM. Smile
Back to top Go down
amat_tebo

amat_tebo

PostSubject: Re: Assalamualaikum n slmt pagi   Assalamualaikum n slmt pagi Icon_minitimeThu May 30, 2013 9:56 am

lokmanhakim4798 wrote:
ishhhh kesian nya tk dpat hasil......abis tu dh jumpa ker tokey arowana nie
x penah jumpe lg la brader,.tokey yg bela arowana saya ni. ingat nk gi jumpe gak dlm ms terdekat ni,.nk tnye dia tkut2 ikan saya tu mandul,.boleh bawak gi berubat.. bro ade tau tak tempat nk berubat ikan mandul.?hahahaha.
Back to top Go down
amat_tebo

amat_tebo

PostSubject: Re: Assalamualaikum n slmt pagi   Assalamualaikum n slmt pagi Icon_minitimeThu May 30, 2013 10:02 am

din_waklu90 wrote:

Alhamdulillah dah banyak kali jugak keluar hasil. Kolam highback je bro. Invest awal tahun 2010.
Time harga cantek dulu syiokk jugak la. Tapi skrg dah lain. Harga drop gila2 punya. Dgar cita skrg harga Highback dah naik sket.
Tapi x pasti pulak btol ke x. Mintak2 naik la. Bila2 free jom la lepak farm BM. Smile
owh,.beruntung lah kalo dah dpt hasil,.yg saya pnye ni agaknye smpai abis kontrak pn belum tentu dpt hasil lg ni.huhuhu. sbb nampak alamat ms bercakap dlm talian dgn pegawai kt syarikat tu mcm mkn asap je ni. tp ape2 pn tetap menunggu gak ni utk hasil pertama. InsyaAllah kalo ade ms nnt boleh la lepak2 kt sane..
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Assalamualaikum n slmt pagi   Assalamualaikum n slmt pagi Icon_minitime

Back to top Go down

Assalamualaikum n slmt pagi
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sebening pagi yang hening (updates)...
» Assalamualaikum...
» assalamualaikum
» Assalamualaikum
» Arowana Shopzone member :-)